incir.com kapandı!

incir_iflas_etti090916

İnternetin dev teşebbüsü incir.com kapandı. 2015’te adından en çok söz ettiren internet girişimcisi incir.com hizmetlerini durdurdu.

Geçtiğimiz yıl 57 milyon dolar değer biçilen ve geleceği en parlak internet girişimcileri arasında gösterilen incir.com bugün hizmetlerini durdurduğunu açıkladı.

Edinilen bilgilere göre bu yılın başlarında büyümesi yavaşlayan ve 15 Temmuz darbe girişimiyle ekonomik darboğaza giren incir.com,  hizmetlerini devam ettirmek için bir süredir yatırım ortağı arayışındaydı.

erken dönemlerinden itibaren büyümesi yavaşlayan İncir.com, operasyonlarını sürdürmek için bir süredir yatırım arayışındaydı.

Ekonomik sıkıntıları aşmak için finansör bulmakta zorlanan incir.com, bu durumu düzeltebilecek bir yatırımcı ile Temmuz başında anlaşmış, 18 Temmuz’da imza aşamasına gelen bu gelişmeler 15 Temmuz darbe girişimiyle maalesef suya düştü ve iflasın eşiğine geldi.

Darbe girişimi sonrası OHAL kararıyla 1 Ağustos itibariyle şirketlerin  iflas erteleme talepleri tamamen yasaklandı. Ve kepenklerini indirmek zorunda kalan incir.com iflas etti.

20.000 mağazası vardı
İncir.com’un kurucusu ve CEO’su Yusuf Yıldırım, geçen yıl incir.com’un 2014 yılında 10 milyon TL‘nin üzerinde ciro yaptığını ve 2015 yılı ciro hedeflerinin ise 100 milyon TL olduğunu açıklamıştı.

Yıldırım; O dönemde aylık cirosunun 5 milyon TL’den fazla olduğunu, 100 kişiye ulaşan çalışanıyla İncir.com’un yaklaşık 20.000 mağazaya ulaştığını da duyurmuştu.

You may also like...