Solo Türk Fethiye semalarını renklendirecek

17. Uluslararası Hava Oyunları Festivali 11-15 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılacak.

Fethiye Belediyesi organizesi altında sivil toplum kuruluşlarının desteği ile yapılmasına karar verilen Hava Oyunları Festivalinin finalinde Solo Türk gösteri yapacak.

Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık Başkanlığında yapılan toplantıda geçtiğimiz yıl yapılan Hava Oyunları Festivali değerlendirilip, bu yıl festivalin içeriğine neler katılması gerektiği konusunda gösolo_turkrüşler alındı.

Kaymakam Ekrem Çalık, Türk Yıldızları festivale renk katmıştı. Solo Türk de renk katacaktır” dedi. Fethiye Kaymakamlığında yapılan toplantı Kaymakam Ekrem Çalık başkanlığında yapılırken toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Mete Atay, TÜRSAB, FETOB, AKUT, UMKE, FETAV,Ölüdeniz Geliştirme Kooperatifi, Turizm Müdürlüğü, THK yetkilileri katıldı. Kaymakam Ekrem Çalık, geçtiğimiz yıllarda yapılan Hava Oyunları Festivalinde AKUT’tan UMKE’ye, THK’den Babadağ Güç Birliğine kadar sivil toplum kuruluşlarının destek verdiğini bu destekleri yine beklediklerini söyledi.

Kaymakam Ekrem Çalık, “11-15 Ekim tarihleri arasında yapılacak Hava Oyunları Festivalinin finalinde Solo Türk’ün 15 Ekim’de Fethiye Ölüdeniz semalarında gösteri gerçekleştireceğini, ayrıca yamaç paraşütü pilotları uygun görürse havada folklör gösterisi sağlatılabilir. Bu yılda ünlü AKRO pilotların gösterileri yer alacak. Türk Hava Kurumunun etkinlikleri de yer alacak. Yamaç paraşütçüleri için hedef yarışması ile organizasyon zenginleştirilebilir” dedi.

Toplantıya katılan STK yetkilileri görüşlerini ifade ederek, turizm sezonunu uzatabilmek için yapılan bu organizasyonu havacılık fuarı, hava yolları tanıtımı gibi etkinliklerle Fethiye merkezinde de sağlanması yararlı olacaktır dediler.

Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Mete Atay, Olumsuzlukların yaşanmaması için sorumluluğu Fethiye Belediyesi olarak almak istediklerini söyledi. Fethiye ve Ölüdeniz içerisine etkinlikleri yayarak Hava Oyunları Festivalini halkla bütünleştirmek, daha faydalı olacaktır. Belediye organizasyon merkezi ile birlikte STK’larla festivali gerçekleştirelim istiyoruz dedi.

Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık toplantı sonunda gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Muğla Valisi Amir çiçek’in yapmış olduğu yazışmalar sonucunda, Solo Türk 15 Ekim de Fethiye’de Uluslar Arası Hava Oyunları Festivali kapsamında gösteri yapacak. Hava oyunlarının Fethiye ve Ölüdeniz’i kapsayacak şekilde yapılması mutabakatına varıldı. Festivalin organizasyonunu Fethiye Belediyesi üstlendi.”

You may also like...