Alman turistler geliyor

Bild gazetesi Alman vatandaşlarına Türkiye’yi tavsiye etti. Bild: “Yaz tatili için Türkiye’yi tercih edin” dedi.. Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild, kalabalık Alman ailelerine tatil için Türkiye ve Antalya’yı tavsiye etti..antalya_turist100616

Geçtiğimiz günlerde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ‘in Almanya’ya yaptığı ziyaretinin ardından Alman basınının Antalya ve Türkiye’ye ilgisi sürüyor. Almanya’nın en çok okunan gazetelerinden Frankfurter Allgemeine Zeitung’un Ortadoğu Editörü Rainer Hermann, Başkan Menderes Türel’le yaptığı röportajı ‘Antalya’da yeni bir Hollywood yaratılıyor’ başlığı ile sunmuştu. Almanya’da  turizm sektörünün en yüksek tirajlı dergisi FVW’nin yayın yönetmeni Klaus Hildebrandt ise Türel’in temaslarına yer verdiği makalesinde Antalya’nın uygun fiyata kaliteli tatilin adresi olduğunu belirtmişti

BİLD TÜRKİYE’Yİ TAVSİYE ETTİ

Son olarak Almanya’nın en yüksek tirajlı günlük gazetesi Bild, Türkiye’yi sütunlarına taşıdı. Başkan Menderes Türel’in Almanya’daki programları sırasında ziyaret ettiği gazete yayımladığı haberde, özellikle deniz tatili yapmayı düşünen çocuklu Alman ailelerin bu yıl rezervasyon yapma konusunda çok çekimser kaldıkları ve kararlarını son anda verecekleri tespitinde bulunarak, bu ailelere Antalya ve Türkiye’yi tavsiye etti. Gazetede çıkan haberde, son anda karar vermek isteyen çocuklu aileler için İspanya ve Portekiz’de tatilin hem çok pahalı olduğunu, hem de bu ülkelerde tam doluluk yaşandığını hatırlatarak, 2 çocuklu bir ailenin aynı şartlarda Türkiye’de yüzde 40 daha ucuza tatil yapabileceğini yazdı. Bild, haberinde “Buradaki mükemmel fiyat ve hizmet oranı başka bir yerde bulunamaz” ifadelerini kullandı.

DİĞER ÜLKELERDE BÖYLE İMKAN YOK

Konuyla ilgili Almanya’nın önde gelen tur operatörlerinin ifadelerini de sayfalarına taşıyan Bild gazetesi, FTI tur operatörünün Ürün Müdürü Sven Schikarsky’nin, “Kalabalık aileler için Türkiye’nin sunabildiği fiyat/hizmet oranı başka hiçbir ülke tarafından sunulamaz. Üstelik zengin  konaklama çeşitlerindeki yüksek kalite seviyesi ve otellerde çocuklara sunulan ‘animasyon, kreş ve bakım’ gibi altyapı da başkaları tarafından bu cazip fiyatlarla sunulamıyor” ifadelerini okurlarıyla paylaştı.

TÜRKİYE’DEKİ REZERVASYONLAR ARTACAK

Turist sayısında bu sezon beklentilerin altında kalan Antalya ve Türkiye’nin turizm açığını son dakika rezervasyonları ile kapatacağını kaydeden gazete, “İspanya ve Portekiz gibi ülkelerdeki yatak kapasitesi dolmak üzere ve bu olduğunda Türkiye satışları bir anda artacak” ifadelerine yer verdi. Gazete Alman tur operatörlerinin Türkiye’deki otellerin indirim fırsatını müşterilerine birebir yansıttığını ve bunun satışlara yansıyacağını kaydetti.

Bild okurlarına şöyle sundu;

“Çocuklu aileler için İspanya hem pahalı gelebilir hem de arzu edilen konumdaki oteller bulunamayabilir. Ancak Türkiye’de birinci sınıf tesisler, inanılmaz düşük fiyatlarla hazır bekliyor. Hem de deniz manzaralı.”

BİLD’E ANTALYA’YI ANLATMIŞTI

Başkan Türel, Berlin’de Bild Gazetesi’ne yaptığı ziyaret sırasında, gazetenin CEO’su Kai Diekmann’ı Antalya’ya davet etmişti. Diekmann’a Antalya’yı anlatan Türel, “Alman misafirlerimiz için Antalya vazgeçilmez bir turizm cenneti. Tarih, güneş, kum, deniz, güzel hava ve gezilecek yerlerimizin yanı sıra, tesislerimiz ile verdiğimiz hizmet muhteşem. Almanlar sadece tatil için değil, sürekli yaşamak için de Antalya’yı tercih ediyor. Binlerce Alman ev aldı, komşumuz oldu, huzurla ve keyifle Antalyamızda ve çevre ilçelerimizde yaşıyor” demişti. Başkan Türel’in ‘Bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır’ özdeyişini hatırlatarak Türk kahvesi fincanı hediye ettiği Bild Gazetesi Yayıncısı Kai Diekmann da ilk fırsatta Antalya’ya gelmek istediğini söylemişti.

You may also like...